ČSSD plní program

čtvrtek 3. listopad 2016 08:11

Politika je holt holka nevděčná.

Nikdy by mě nenapadlo, že budu chválit sociální demokracii - její recepty na ekonomiku, společnost a geopolitické názory velké části členstva považuji totiž za zcestné a škodlivé. Ale ČSSD a její předseda Bohuslav Sobotka si uznání zaslouží. Plní totiž svůj program.

Ačkoliv píárově to může vypadat jinak, celá Sobotková vláda je socialistická. Zrušila pravicové drobné reformy. Zvýšila počet úředníků, zvýšila platy, zvýšila kontrolu policie nad společností i nad sebou samou, zintenzivnila buzeraci živnostníků. Opět zvýšila počty úředníků, platy. Škrtí nestátní prostředky do zdravotnictví, neinvestuje do vysokých škol, odmítá rozvíjet schopné, základní a střední školství nivelizuje na tu nejnižší možnou úroveň. Snížila investice a o to intenzivněji pojídá. Zvyšuje administrativní zátěž podnikatelů a tak si vytváří nové voliče - zaměstnance a do budoucna i nezaměstnané. Rekordní ekonomický růst nevyužila k reformě důchodového systému nebo snížení státního dluhu.

To je ale typicky socialistická politika. Proto si zaslouží Bohuslav Sobotka uznání. Pár miliard bokem panu Babišovi do jeho rodinné firmy to už asi je jen drobné zlo, řekněme "režie". Politika je ale holka nevděčná. Nikdo to neocení.

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky