Skarabeus Miloš a senátní volby

čtvrtek 6. říjen 2016 08:11

www.nahuby.sk

Žalovat prezidenta za velezradu musí Senát.

Važme si toho, že máme svobodnou zemi, svobodné volby, a přijďme o víkendu volit.

Volit totiž, zdá se, má smysl i tehdy, když to na první pohled valný smysl nemá. Kdyby v dnes již jen částečně demokratickém Rusku přišlo volit opozici těch 80% Moskvanů a 80% Petrohradčanů, kteří na zůstali letos v září na protest doma (volební účast v obou městech byla pod 20%), bylo by mnohem náročnější tam volby falzifikovat a putinská strana by nemusela získat v Rusku ústavní většinu.

Co můžeme my voliči dokázat v těchto volbách? Celkem dost. Můžeme obměnit Senát tak, že s novými senátory bude v situaci nouze (např. velezrada prezidenta) možné žalovat a (se souhlasem Sněmovny) zbavit funkce Miloše Zemana. A nebo jej alespoň potrestat za pohrdání zákonem (ignorování rozsudků, lidé na Hradě se zamítnutou bezpečnostní prověrkou, nejmenování profesorů...).

Můžeme také dát najevo, že nedopustíme ovládnutí všech úrovní státu, sdělovacích prostředků a ekonomiky jedním ziskuchtivým člověkem.

Je toho celkem dost. A třeba si s jedním z Vás čtenářů budu moci potřást rukou jako člen okrskové komise přímo ve volební místnosti. Na shledanou!

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky