Bídný důchod v 65 letech

úterý 6. září 2016 08:11

Naše studentská... a nejlepší možná starobní večeře: Andreji, díky!

Na tom se populisticky shodla vláda. Přijde tovaryš ke kožešníkovi...

...přinese kůži a říká: Stačí to na čepici? Kožešník se podívá a odpoví: Ano, stačí, chlapče. Tovaryš si objedná čepici, ale za pár minut se vrátí: A nešly by z té kůže vyrobit dvě čepice? Ano, šlo by to, chlapče. A čtyři? Ano. A osm? Také. Za týden přijde tovaryš ke kožešníkovi a dostane... osm malých čepiček, jako pro krtečky!

Fyzikálně se tomu říká zákon zachování. Buď budeme brát důchod kratší dobu - a vyšší, a nebo delší dobu - a nižší. Aby se naší generaci důchody nesnížily, bylo by potřeba při vládním návrhu vykouzlit a dosypat 3,5 biliónu korun!

Vláda ČSSD a ANO již dopředu zabila jediný seriózní pokus zlepšit důchodový systém - II. pilíř, vzniklý za vlády ODS a TOP09 - a dále zvyšuje deficit důchodového systému.

Pokud si naše generace a generace našich dětí nebude spořit nebo investovat od mládí desítky procent z platu - dostaneme pouze státní... houby s octem. Díky panu Babišovi, který překonal pana Sobotku jako nejhorší ministr financí vůbec.

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky