Středoevropanka Merkel

sobota 27. srpen 2016 09:00

V sobotních Lidovkách vyšel skvělý rozhovor s odborníkem na Angie, Ralphem Bollmanem.Cituji: To mi připomíná bonmot, že paní Merkelová je jedinou Východoevropankou v čele západoevropského státu.

Dosud nebyl žádný z jejích předchůdců tak vstřícný vůči těmto zemím jako ona. Její předchůdce Schroeder se vždy setkával jen s velkými západoevropskými státníky, Francouzi, Brity nebo Italy.

Merkelová naproti tomu neztratila ze zřetele menší středoevropské státy, jejich zájmy a obavy. Dobře se to ukázalo během krymské krize, kdy dokázala senzibilozovat západoevropské lídry pro to, co se mezi Ruskem a Ukrajinou děje.

(...)

Nyní jsme ale vůbec poprvé svědky toho, že paní Merkelová se v evropské politice nachází v konfrontaci se středoevropskými státy EU. Najednou i v tomto regionu je vnímána jako běžná západoevropská politička.

Ona totiž v souvislosti s uprchlickou krizí zcela podcenila obavy a pohnutky Východoevropanů, stajně tak, že jejich občané nemají obecně moc velkou zkušenost s migrací a také s lidmi s jiným než evropským původem

Naštěstí, dodávám já. Každopádně, dovolil jsem si tímto namísto ruské propagandy odkázat na objektivnější text. Přeji všem čtenářům krásný letní víkend.

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky