Naše ocel pro tanky

středa 18. květen 2016 08:12

Harašení zbraněmi na Rudém náměstí v Moskvě

Udělení či neudělení statutu tržní ekonomiky Číně má ještě jeden, životně důležitý rozměr.

Jsem každopádně pro snižování celních a netarifních bariér obchodu - v tomto jsem radikální ekonomický liberál, například jsem plně pro TTIP a otevření zemědělského trhu EU africkým zemím. Čína však nechrání duševní vlastnictví a více či méně otevřeně diskriminuje zahraniční dodavatele a výrobce a své - většinou polostátní - chrání do té míry, že čínská ocel za cenu nižší než jsou (čínské!) náklady zaplavuje svět.

Ale je tady ještě jeden aspekt, který souvisí s naší svobodu, s bytím a nebytím českého národa. Pokud bychom se - my jako Evropská Unie či evropská část NATO a západní civilizace - dobrovolně zbavili možnosti vyrábět ocel, zbavili bychom se možnosti bránit se nejadernými prostředky proti konvenční či hybridní válce. Zbavili bychom se možnosti vyrábět tanky, děla, raketomety a ruční palné zbraně. Zbavili bychom se možnosti bránit naši svobodu.

A jeden medvěd s ocelovými pařáty, zvíře, které by si na nás rádo pochutnalo, medvěd zbrojící, napadající a okupující sousedy, nepřátelský a agresivní se už dávno probudil.

Vraťme Evropskou unii tam, kde se nepletla do běžného života lidí, nepřekračovala pravomoci států a kde přinesla největší ekonomické výsledky a mír - ke společenství uhlí a oceli. Nepouštějme tedy na trh EU čínskou ocel a chraňme si naše ocelárny.

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky