Na Evropu! Na Berlín!

středa 26. srpen 2015 08:12

Kdysi se chtělo „Do Evropy!“ nejen u nás, ale i v Rusku, Asii a Africe. Nyní je Evropa dobývána migranty i ruskými vojsky.

  

Do Evropy znamená posun nikoliv fyzický či geografický, ale naopak politický, sociálně-ekonomický, kulturní, civilizační. Myšlenkový posun celé země, posun k evropským hodnotám: svobodné společnosti, lidským právům, důstojnosti, toleranci, ochraně osobnosti, ochraně majetku a v neposlední řadě, k sociálnímu státu (tím by se snad daly evropské hodnoty odlišit od hodnot obecně západních).

Na Evropu! nebo Na Berlín! znamená něco jiného, znamená to vzít hranice Evropy ztečí.

Do jisté míry (v určité části případů) je to móda. Na Twitteru mladý migrant ze Senegalu vylíčil každý krok své dobrodružné cesty za štěstím; nakonec se mu podařilo se úspěšně dostat do Španělska a začít tam (nelegálně) pracovat. Přitom Senegal je země, která se v roce 1960 mírovou cestou osamostatnila od Francie a do té doby je jednou z nejstabilnějších afrických zemí, zemí demokratickou, rozvíjející se; v roce 2014 rostl HDP o 4,5% za současného snížení indexu spotřebitelských cen o 1,1%.

V Rusku se zase nedávno (či doufejme, donedávna) stalo módou Krym je náš!, obdiv k sovětské minulosti, minulosti dobyvatelů, utlačovatelů. věznitelů a okupantů. Minulosti plné hladomorů, případů kanibalismu, konzumace žaludů a kůry, zbídačování vlastního národa – jen proto, aby to druhým ukázali! Tento rok se stalo módou 9. května houfně navštěvovat Berlín a ukázat neschopným Němcům, kdo vyhrál válku, zdravit tam motocyklisty Noční vlky a členy ruskofašistické organizace Antimajdan. Nedávno při vojenském cvičení vojáci načmárali na leteckou pumu nápis Na Berlín! a předtím ve zprávách ředitel veřejnoprávní televize názorně ukazoval, jak je Rusko jedinou zemí „která může Ameriku přeměnit radioaktivní popel“.

Jak vzorovat tahu na Evropu!? Systematickou prací. Poctivým vypracováváním domácích úkolů.

Pomoci ve světě bojovat proti diktátorům. Zavést odstrašující kampaň po celém světě. Střežit hranice, zpřísnit postihy, oddělit skutečné uprchlíky od pouhých dobrodruhů, vracet nelegální migranty zpět. Přísně postihovat převaděče. Zavést podobnou politiku, jako ji zavedla Austrálie, a skutečným utečencům pomáhat: Zajistit nezbytnou minimální pomoc na dobu, než se budou moci vrátit do vlasti. Vyzobat vysokoškolsky vzdělané a aktivní lidi, nejlépe ty, kteří se podle zkušenosti nejlépe integrují (např. křesťané).

Bránit Ukrajinu jako součást politické Evropy (její občané se k evropskému směřování sami přihlásili a denně za něj platí cenu nejvyšší) – diplomaticky, sankcemi vůči agresorovi, přístupem na trhy EU, investicemi, finanční pomocí, dodávkou materiálu, výcviku, informací z tajných služeb, nenápadnými dodávkami zbraní a případně (po řádné přípravě) i přímo vojensky. Postavit a naplnit základny v Pobaltí a v Polsku vojáky z USA, Německa, Francie, z České Republiky, dokompletovat armádu lidmi a technikou. Připravit se na válku, abychom udrželi mír.

Poté bude velká šance, že Místo na Evropu budou chtít země opět do Evropy!

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky