Prostý europříběh

pondělí 5. květen 2014 08:11

Cesta ven by byla cestou do záhuby.

Deset let jsem pracoval v jednom průmyslovém podniku v Praze. Společnost založili v roce 1996 Francouzi jako čistě výrobní pobočku své společnosti, která byla v padesátých letech lídrem západoevropského trhu. Když jsem nastoupil v roce 2000, bylo nás asi 130 a v kancelářích jen ředitel, který byl zároveň vedoucím výroby, asistent vedoucího výroby, technolog, operativní logistik a dvě účetní, z toho jedna částečně mzdová, a jedna asistentka ředitele - překladatelka.

Potom se třikrát změnil majitel firmy, byli jsme pod Finy, Švédy a nakonec firma patří Indům. Služby jsme však neustále zlepšovali a zákazníci přibývali. Dnes má firma přes tři sta zaměstnanců, pracuje non-stop, zvětšila několikanásobně svůj podíl na trhu, má oddělení kvality, samostatné obchodní oddělení, konstrukci i vývoj. Naši specialisté radí s výrobou v Asii. Firma se stala respektovanou dospělou společností s respektem klientů v Evropě, na Sibiři, v severní Africe a na středním východě. Píše se o ní v odborných časopisech.

Za ta léta jsme se seznámili s různými manažery a speciality různých národností z různých koutů světa, s různým backgroundem. Naučili jsme se moderní metody řízení lidí, plánování výroby, moderní technologie, dostali jsme se mezi špičku na veletrzích a konferencích. Procestovali jsme služebně Evropu i svět. Někteří z nás pomáhají tyto zkušenosti přenést do českých firem.

Toho všeho by bez vstupu České republiky do Evropské unie nebylo. Vstupu do EU si vážím. Cesta ven by byla cestou do záhuby.


Poznámky:
1. Protože je účetnictví vedeno v eurech, kurzové pohyby české koruny představují největší vliv na hospodářský výsledek každý měsíc a největší faktor nejistoty.
2. Podporuji evropskou politiku ODS, protože není extrémní a jde správným směrem: Nepozlacovat zlato, směrnice aplikovat rozumně, požívat zdravý rozum a co je možné, nerozhodovat centrálně, naopak rozvíjet svobodný trh, daňovou konkurenci států, odstraňovat překážky obchodu i pohybu lidí a zboží. Euro přijmeme v okamžiku, kdy to bude výhodné nejen pro mezinárodní firmy a zahraniční investice.
Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky