Česko je ukrajina

pátek 21. únor 2014 08:11

Ukrajina je "země na kraji" od té doby, kdy se centrum Rusi přesunulo z Kyjeva do Moskvy. My jsme také byli na kraji ruského impéria a můžeme se tímto krajem stát opět.

O mém pohledu na Ukrajinu také článek: Ukrajina: Nesvornost zotročuje. Navěky?

"Ruské impérium neví, kde jsou jeho hranice," napsal moudrý člověk, jeho jméno si nevzpomenu. Z pohledu vnějšího pozorovatele se to projevuje typickou expanzivní (útočnou) imperialistickou politikou Ruska. Z pohledu Rusa věřícího svému vedení či nacionalisty to často vypadá jako obrana: obrana vlasti, obrana proto okolním fašistům, obrana ruskojazyčné menšiny, obrana ropovodů a plynovodů, obrana strategických zájmů, bratrská pomoc na základě zvacího dopisu a tak dále.

Ukrajina je nezávislý stát a jeho občané mají právo vybrat si, s kým se chtějí spojit. Do konce listopadu nikdo, ani prezident Janukovič (!), veřejně nezpochybnili prozápadní směřování země a spojení s EU. Jediným důvodem odmítnutí asociační smlouvy tedy musí být vydírání Putina a jeho kliky. Pokud prezident Ukrajiny podléhá cizímu vydírání, musí odstoupit.

"Naší partneři z EU musejí vzít v potaz, že se v eurasijském prostoru usktutečňuje rozsáhlý integrační projekt," poučil ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov svého německého kolegu. Rusko tedy nerespektuje nezávislost Ukrajiny a nadiktovalo ji budoucnost v celní, ekonomické a posléze politické unii (ex SSSR).

Česká republika se tedy musí postavit za Ukrajince a za Ukrajinu. Jinak se hranice Ruska posune nevratně na východ budeme ihned ukrajinou my. Spolu s pobaltskými republikami další na řadě.

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Vojtěch Harok

Člen ODS a aktivní občan, radotínský zastupitel. Co je důležité: svoboda, demokracie, vláda zákona, obrana, svobodný trh bez deformací, nízké daně.

REPUTACE AUTORA:
8,72 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Už je tady zase

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky